Picture
Satmak için Doğru Zaman mı?

Lüks bir ev satarken, zamanlama lüks olmayan bir ev satarkenkinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Örneğin, Antalya, Bodrum veya Büyükada’da sahildeki bir lüks evin satışı sözkonusu ise, satmak için yılın doğru zamanı seçmek önemlidir. Soğuk, fırtınalı kış ortasında deniz kenarında bir evi satmak, sahil, kıyı ve denizin teşhiri  için iyi bir zaman olmaz!

Konum ve Hayat Tarzı Doğru Canlandırılıyormu?

Lüks evler, genellikle konumları ve yaşam tarzları nedeniyle lükstürler. Lüks ev, bir kulüp binası veya yat kulübünün ayrıcalıklarını içeren bir  sitenin parçası ise, ilan bilgilerinde vurgulanmaları ve bu özelliklerin vitrine çıkarılması önemlidir. Lüks bir ev satarken  video veya sanal tur kullanmanın harika bir pazarlama aracı olmasının başka bir nedeni de budur. Bunlar, bir evin lokasyonunu olduğu kadar hayat tarzını da sunmak için iyi bir yoldur.

Lüks bir ev satın alırken, müstakbel alıcılar genell
ikle evin yakın çevresinde kimlerin yaşadığını bilmek isteyeceklerdir. Bunu bilip ya da bölgede başka kimlerin olduğunu bulup ve bu bilgileri evi gösteren emlakçılara verip kullanmalarını sağlamak önemlidir.


 


Comments


Your comment will be posted after it is approved.


Leave a Reply