Picture
Birleşmiş Milletler Çalışma Örgütü, Dünya çapında, beş ile onyedi yaşları arasında 246 milyon çocuk işçinin olduğunu tahmin ediyor. Bunlardan 171 milyonu tehlikeli koşullarda çalışmaktadır; yaklaşık 8,4 milyonu Uluslararası Çalışma Örgütü ILO’nun “çocuk işçiliğinin en kötü biçimleri” tanımı kapsamında çalışıyor. 2013 yılı sonu itibariyle, Türkiye'deki çocuk işçi sayısı ise 800 bin.

 


Comments

11/20/2017 2:04am

Wow, what a great one article here the discussion of child labor in India. The developing country is spending the lot of dollars for education of poor people. All the children are not being able to work and need to the education for development your best carrier.

ReplyLeave a Reply

    50 Gerçek

    Bu bölümde, size orijinali 2004 yılında basılmasına rağmen, dünyadaki politikacılar ve sadece kendi cebini düşünen toplumların çoğunluğu tarafından hiç ilgilenilmeyen konular olduğundan hala güncelliğini koruyan, BBC muhabiri Jessica Williams’ın yazdığı, ilk bakışta birbiriyle ilgisizmiş gibi gözüken “Dünyayı Değiştirmesi Gereken 50 Gerçek” (Türkçe baskısı Aykırı Yayınevinden çıkmış) adlı kitapta yer alan başlıklara, benim bazı eklemelerimle birlikte kısa notlara yer vereceğim. Hızlıca üzerinden geçmeden düşünerek okunması için haftada bir “gerçek” ekleyeceğim. Bir şey yapamayacağınızı düşünüyor olsanız bile hiç değilse haftada bir göz atın…