Picture
Borçlandırarak çalıştırma, bugünlerde dünya çapında yaklaşık 20 milyon kişiyi etkileyen, köleliğin en yaygın şeklidir. Anti-kölelik grupları, kölelerin, Batı dünyasında günlük kullanım malları üreten, Antarktika dışında her kıtada var olduğunu tahmin ediyor. Eskiden, ABD’nin güneyinde ortalama bir kölenin maliyeti bugünün parasıyla 40.000 $ idi, bugün bir kölenin ortalama maliyeti sadece 90 $’dır. 1790’da ABDde 800.000 köle vardı. Dünyada, şu anda 30 milyon civarında köle olduğu tahmin ediliyor.

 


Comments

03/03/2017 5:48am

Slavery is the most common things nowadays. Some people control the other people’s life because they are strong and powerful. In the United States, lots of the people are involved in this activity. If the condition of the United State is bad, the situation of the other countries is worst.

Reply
11/21/2017 11:25pm

We should make steps in all over the world to end slavery.

Reply

Slavery should be stopped in every place of the world.

ReplyLeave a Reply

    50 Gerçek

    Bu bölümde, size orijinali 2004 yılında basılmasına rağmen, dünyadaki politikacılar ve sadece kendi cebini düşünen toplumların çoğunluğu tarafından hiç ilgilenilmeyen konular olduğundan hala güncelliğini koruyan, BBC muhabiri Jessica Williams’ın yazdığı, ilk bakışta birbiriyle ilgisizmiş gibi gözüken “Dünyayı Değiştirmesi Gereken 50 Gerçek” (Türkçe baskısı Aykırı Yayınevinden çıkmış) adlı kitapta yer alan başlıklara, benim bazı eklemelerimle birlikte kısa notlara yer vereceğim. Hızlıca üzerinden geçmeden düşünerek okunması için haftada bir “gerçek” ekleyeceğim. Bir şey yapamayacağınızı düşünüyor olsanız bile hiç değilse haftada bir göz atın…